Diecézny administrátor Mons. Ján Kuboš sa modlí za pokoj na Ukrajine a pozýva k zjednoteniu v modlitbe celý Boží ľud Spišskej diecézy. V nedeľu 27. februára 2022 o 9.00 bude v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule slávená svätá omša, pri ktorej sa budeme spoločne modliť za odvrátenie vojny a pokoj na Ukrajine. Modlíme sa spoločne a pozývame k duchovným či materiálnym skutkom bratskej pomoci voči trpiacim bratom a sestrám z Ukrajiny.

Pomoc pre ľudí na Ukrajine Spišská katolícka charita, ktorej tím pomáha na hraničnom priechode Slovenska s Ukrajinou (Vyšné Nemecké – Užhorod) vytvorila dotazník pre pomoc ľudí na Ukrajine. Kto má možnosť a chce byť nápomocný, bližšie informácie nájde po kliknutí na odkaz://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdVb7MPeaCIWyWXppFPX5LQMKWSb6gzjUwdmqkzvJ9wD-0KwQ/viewform?fbclid=IwAR2dqps1OJvcs2X8RcBWWdbIky9YTI_uOpE7S2u79ef0FtLqOptYA9fjFa8

Dávame vám do pozornosti registráciu ubytovacích kapacít pre prichádzajúcich ľudí z Ukrajiny: //www.tkkbs.sk/showpage.php?name=reg_utecenci
Koordinácia prebieha s Ministerstvom vnútra, Slovenskou katolíckou charitou a Maltézskou pomocou, preto je deklarovateľné, že prichádzajúci sú na hranici registrovaní a je možný stály kontakt s partnermi pomoci. Formu ostatnej možnej pomoci budeme rozvíjať o čom vás budeme následne informovať.

LITURGICKÝ KALENDÁR
Archív
Translate »