Nechcená bezdetnosť nie je len fyzickou realitou. Má dopad na kvalitu manželského spolužitia a na spolunažívanie v širšej rodine, vystavuje manželov duchovným krízam a špecifickým pokušeniam. Bezdetné páry často nesú svoj stav ako problém a hľadajú cestu, ako z toho von.

Víkendová oáza pre bezdetné páry je trojdňový program, ktorý má za cieľ vytvoriť pokojný priestor na výmenu skúseností, odkrývanie nových súvislostí, hlbšie sebapoznávanie, stíšenie, tvorivý oddych.

Víkendovka sa uskutoční v Penzióne Augustineum v Bardejovských Kúpeľoch od 14. do 16. októbra 2022.

Leitmotívom víkendu budú slová Žalmu: Dám ti múdrosť a poučím ťa o ceste, ktorou máš kráčať; poradím ti a budem ťa mať stále na očiach. (Žalm 32, 8)

Účastníkom sa prihovoria hostia v troch blokoch:

Miriam Varšová: Od nákupu cez varenie. Prejedzme sa k plodnosti.

Gabriel a Anna Brezovi: Napĺňanie potrieb manželov.  

manželia Peter a Mária: Našich päť fáz smútenia (svedectvo).

Nebude chýbať ani priestor na diskusiu, duchovná služba, dobrý film, ponuka osobnej konzultácie, možnosť ľahkej turistiky.  

Základná zľavnená cena za ubytovanie, stravu (plná penzia) a daň z ubytovania pre manželský pár na celý víkend piatok – nedeľa je 136 €. Existuje možnosť uplatniť si aj rekreačný poukaz. V prípade záujmu treba kontaktovať organizátorov na: vikend.manzelia@gmail.com.

Tešíme sa na Vás, Ľudmila Dydňanská, Plodar, o. z., o. Dušan Škurla, Apoštolát ochrany života, Košice a tím Víkendovej oázy

LITURGICKÝ KALENDÁR
Archív
Translate »