Od pondelka 27. septembra 2021 okres Ružomberok je v červenej farbe Covid automatu, preto aj pri bohoslužbách je potrebné počítať s obmedzeniami, ktoré ustanovil štát. Ten  nariadil tri možné varianty a to: základ; OTP; zaočkovaní; Z tohto dôvodu sv. omše pre všetkých (základ) sú s obmedzenou kapacitou jedna osoba na 15 m2 v interiéri. Deti do 12. rokov sa do počtu zúčastnených nezapočítavajú. Sv. omša na ktorej sa zúčastnia len zaočkovaní je bez obmedzenia účastníkov. Tiež je povinnosť pri každej sv. omši urobiť zoznam účastníkov (osoby od 12. rokov). Preto prosím veriacich, ktorí budú prichádzať na sv. omšu v týždni, aby sa zapísali do pripraveného zoznamu a veriaci prichádzajúci na sv. omšu v nedeľu, aby si doma na malý lístoček čitateľne napísali meno, priezvisko, obec, číslo domu a telefón. Tlačivo si môžete stiahnuť z vašej web-stránky a uľahčiť tak zapisovanie do zoznamov (lístok s požadovanými údajmi si pripravíte vopred už doma Pri vchode do kostola bude služba a krabička, kde tento lístok vhodíte. Z dôvodu obmedzenia budú v nedeľu tri sv. omše a to jedna len pre zaočkovaných bez limitu (potrebné mať so sebou potvrdenie o očkovaní) a ďalšie dve pre základ s obmedzeným počtom. Preto prosím veriacich, ktorí sú zaočkovaní a prišli na sv. omšu v režime pre zaočkovaných a nezabrali tak miesto tým, ktorí nie sú očkovaní. Všetkých prosím o porozumenie a trpezlivosť, nakoľko to nie je výmysel kňaza ale nariadenie štátnych úradov.

Povinny-zoznam-ucastnika-1-1

LITURGICKÝ KALENDÁR
Archív
Translate »