Úrad pre apoštolát ochrany života v Košiciach a Plodar, o. z. každoročne bezdetným párom ponúkajú víkendovku. Program pozostáva z tematických príhovorov, ktoré sa dotýkajú problematiky bezdetnosti, spoločných diskusií a aktivít, spoločnej modlitby a jednoduchej rekreácie v kúpeľnom prostredí. Tohtoročné motto víkendovky je z Knihy Žalmov: “Na neho hľaďte a budete žiariť.” (Ž 34, 6)

V hlavných blokoch sa účastníkom prihovoria:

  • o. Dušan Škurla predstaví hlavné morálne dilemy a námietky ohľadom umelého oplodnenia;
  • Ľudmila Dydňanská priblíži najmodernejšie účinné a eticky prijateľné prístupy v liečbe neplodnosti;
  • bardejovská gynekologička MUDr. Miroslava Petrišinová bude hosťom moderovanej diskusie;
  • manželia Jaroslav a Dominika podajú osobné svedectvo o ich prežívaní bezdetnosti.

Víkendovka sa bude konať v Bardejovských Kúpeľoch, v penzióne Augustineum. Začína sa v piatok napoludnie, 17. novembra 2023, a končí sa v nedeľným obedom 19. novembra 2023. Cena za ubytovanie, stravu (plná penzia) a daň z ubytovania pre manželský pár na celý víkend piatok – nedeľa je 175 €. Je možné uplatniť si aj rekreačný poukaz.
Registráciu treba vykonať prostredníctvom elektronického formulára  https://forms.gle/LiCtEAA8VqTrYym16
Bližšie informácie organizátori poskytujú prostredníctvom e-mailu: vikend.manzelia@gmail.com
Viac na: https://zazivot.sk/novembrova-vikendovka-pre-bezdetnych-manzelov/

o. Dušan Škurla
Úrad pre apoštolát ochrany života, Košice, 0917 350 146, zazivot.skwww.facebook.com/kosicezazivot

LITURGICKÝ KALENDÁR
Archív
Translate »